O náš
 


Akademie Tvůrčí Fotografie
byla založena v roce 2010 a poskytuje vzdělání v oboru tvůrčí a užité fotografie nejširší fotografické veřejnosti. Výuka probíhá v historické budově bývalého obchodu a nakladatelství J. R. Vilímka v Opatovické ulici v samém centru Prahy s výbornou dostupností tramvají a metra trasy B.

V základní nabídce jsou připraveny kurzy pro začátečníky, středně pokročilé i pokročilé fotografy, tvůrčí dílna pro studenty, kteří chtějí pracovat na svých volných fotografických cyklech pod vedením profesionálních lektorů, nebo se později hlásit na fotografické vysoké školy a jedinečný kurz zaměřený pouze na černobílou klasickou fotografii, kde se studující naučí sami vyvolávat filmy a zvětšovat svéfotografie. V další nabídce potom připravujeme pro studenty speciální víkendové dílny zaměřené na dokumentární fotografii, krajinářskou fotografii a fotografování architektury. Kurzy obsahují teoretickou část a část praktickou, fotografování v ateliéru a plenéru, setkání s významnými osobnostmi současné fotografie, typografie a tisku fotografií.

Výuka je vedena profesionálními fotografy s dlouholetými pedagogickými zkušenostmi, probíhá v malých skupinách a umožňuje tak individuální přístup k potřebám každého studenta. V průběhu roku Vás budeme na svých stránkách pravidelně informovat o aktuálním dění a nově otevíraných kurzech.

Věříme, že i pro Vás bude naše nabídka zajímavá a účast v některém z našich kurzů pro Vás bude přínosem.